Zarząd Dróg Miejskich w Kaliszu uprzejmie informuje, że w związku z planowanym wykonaniem wyspy środkowej oraz bitumicznej warstwy ścieralnej na połączeniu Al. Gen. Sikorskiego z ul. Warszawską w ramach przebudowy skrzyżowania ul. Warszawskiej z Al. Gen. Sikorskiego / ul. Moniuszki na rondo, wprowadzone zostaną następujące utrudnienia w ruchu:
- w dniu od 13 kwietnia br. (niedziela) od godz. 8:00 do godz. 16:00 oraz w dniu 14 kwietnia br. (poniedziałek) od godz. 19:00 do godz. 4:00 dnia 15 kwietnia (wtorek) zamknięte zostanie dla ruchu kołowego połączenie Al. Gen. Sikorskiego z ul. Warszawską,
- jezdnia na wlotach do skrzyżowania oraz rondzie zostanie zwężona do jednego pasa ruchu o szerokości 3,50 m,
- utrzymane zostanie zamknięcie połączenia ul. Warszawskiej z ul. Moniuszki.
Na czas zamknięcia połączenia Al. Gen. Sikorskiego z ul. Warszawską wyznaczone zostaną następujące objazdy:
- od ul. Warszawskiej (od strony Turku) przez ul. Warszawską, pl. Kilińskiego i ul. Stawiszyńską,
- od strony skrzyżowania Al. Wojska Polskiego z ul. Stawiszyńską przez ul. Stawiszyńską, pl. Kilińskiego i ul. Warszawską.
- od strony skrzyżowania ul. Skarszewskiej z Al. Gen. Sikorskiego przez Al. Gen. Sikorskiego, ul. Stawiszyńską, pl. Kilińskiego i ul. Warszawską,
- od strony skrzyżowania ul. Łódzkiej z ul. Warszawską przez ul. Warszawską i ul. Stawiszyńską.
Utrzymany zostanie wprowadzony we wcześniejszym etapie objazd do ul. Moniuszki od strony ul. Warszawskiej przez ul. Braci Niemojowskich, ul. Żwirki i Wigury i ul. Zbożową.
Prosimy o stosowanie się do wprowadzonego oznakowania i tablic wskazujących trasę objazdu.
Za utrudnienia w ruchu przepraszamy.